Zīmēšanas tehnikas

nonotopija

Ko var attēlot uz krekla?
Visbiežāk pasūtītāji mums iesūta zīmējumus, kurus pirms drukāšanas rūpīgi apstrādājam, lai krāsas uz auduma maksimāli līdzinātos zīmējumā redzamajiem toņiem. Spilgtākās krāsas sanāk tad, ja zīmējums krāsots ar flomāsteriem. Ja ir iesūtītais darbiņš tapis ar zīmuļiem vai krītiņiem, to paspilgtinām, lai krāsas nebūtu blāvas un rezultāts būtu izcils.

Liec aiz auss, ka pamattonim nebūt nav jābūt baltam – savu zīmējumu vari veidot pilnīgi brīvi, izmantojot jebkuras krāsas papīru. Zīmējums var noklāt visu apģērbu pilnībā vai tikai daļēji – arī tā ir Tava brīva izvēle.

Taču zīmējums nebūt nav vienīgais radošās izteiksmes līdzeklis. Ja tradicionālās zīmēšanas tehnikas nepadodas vai nav pa prātam, aicinām brīvi improvizēt un veidot unikālu dizainu ar netradicionālu tehniku palīdzību.
Lūk dažas idejas iedvesmai:

fotogrāfija
1. Fotogrāfija
Uz izdrukātā šablona vari brīvi izkārtot jebkurus priekšmetus, mīļumlietas vai lietas ar kādu īpašu simbolisku nozīmi. Tas var būt jebkas – mīļākā bērnības rotaļlieta, vērtīgākais Tavas kolekcijas priekšmets, izcīnīta trofeja vai saujiņa mīļāko ogu. Nobildē salikumu un gatavs!
kolāža
2. Kolāža
Apvieno krāsošanu, zīmēšanu, aplicēšanu un līmēšanu, veidojot kolāžu par jebkuru tēmu. Kolāžas veidošanai vari izmantot jebkurus mājās atrodamos priekšmetus- žurnālus un kartiņas, auduma gabaliņus kā arī visu veidu zīmēšanas tehnikas
frotāža
3. Frotāža (fr. frottage “berzēšana”)
Kurš gan bērnībā to nav mēģinājis?
Zem papīra lapas novieto priekšmetu ar nelielu reljefa zīmējumu un krāsotam pāri ar mīkstu zīmuli vai krītiņiem. Viens, divi – gatavs!
smiltis
4. Zīmējums ar sāli vai smiltīm
Izdrukātajā šablonā vispirms ar līmi ievelc līnijas. Pēc tam uzmanīgi tām pāri pārber sāli vai smiltis un gaidi līdz zīmējums nožuvis. Nobildē rezultātu un sūti to mums!
nospiedums
5. Nospiedumi
Arī šī tehnika ļauj plašu vaļu fantāzijai. Sākot no mīļotās sievas lūpu krāsas un bērnupirksteļu nospiedumiem, līdz dekoratīviem formiņu un pārgrieztu dārzeņu nospiedumiem.
Slepens
6. Slepenais zīmējums
Uz baltas vai tonētas lapas ar vaska sveci vai ziepēm uzvelk zīmējumu. Pēc tam noklāj lapu ar akvareļa vai guašas krāsām. Krāsa neklāsies pa virsu treknajām līnijām un zīmējums kļūs redzams.
Monotopija
7. Monotopija
Uz celofāna maisiņa biezā krāsas kārtā zīmē kādu zīmējumu vai ornamentu. Pēc tam šo zīmējumu pārspiež uz papīra. Krāsas kārtai jābūt diezgan biezai, lai tā neplūstu nost no celofāna.
Izžuvušam zīmējumam var vilkt kontūras, akcentējot detaļas.
ziepju burbuļi
8. Ziepju burbuļu zīmējums
Glāzē samaisi ūdeni, šampūnu un nedaudz krāsas. Ieliec kokteiļa salmiņu sagatavotajā šķidrumā un pūt tik ilgi, līdz šķidrums saputojas un putas paceļas glāzes virspusē. Pēc tam liec izdrukāto šablonu pie putām un vēro, kas sanācis!
krāsainas līnijas
9. Krāsainās līnijas
Stilizēts zīmējums tiek veidots ar zīmuļiem vai flomāsteriem, velkot daudz mazas svītriņas. Kā jau īstus mākslas darbus, šos zīmējumus vislabāk aplūkot no attāluma. Tad līnijas saplūdīs, veidojot dažādus krāsu salikumus.
Punktošana
10. Punktošana
Rūpīgs punktiņu zīmējums vai māksliniecisks punktu haoss – tas lai paliek Tavā ziņā.
Punktošanai izvēlies tušu vai krāsas. Lielākiem punktiem vari izmantot zīmuļa dzēšgumiju – mazākiem vates kociņus.
%d bloggers like this: